Naši lektori

Slavomíra Fialová

Pár slov o sebe:

Som žena - tvorca. Zaujímajú ma ľudia a ich životné príbehy, fascinujú ma vzťahy - medzi ľuďmi navzájom, medzi človekom a jeho okolím, medzi človekom a jeho vnútorným svetom.

Stretávame sa a prelíname, milujeme i bojujeme, odmietame i spolupracujeme.

A práve téma SPOLUPRÁCE si ma naplno získala - stala sa hlavnou témou môjho života. Cez kreativitu a tvorivosť môžeme spoznať samých seba, nájsť svoj talent, pochopiť svoje silné a slabé stránky nielen vo vonkajšom prejave a tvorbe, ale aj vo svojej vnútornej osobnosti. Spoločne hľadáme cestu spolupráce so samím sebou.

Lektorka pre techniky:

Maľba na hodváb, sklo, textil..., Enkaustika, Modelovanie z polyméru Cernit,

Koláž a decoupage..., Kraklovanie, patinovanie..., Suché a mokré plstenie.

Technika, ktorú si najviac obľúbime, farby, ktoré milujeme, tvary, ktoré preferujeme. To všetko sme my a naša nezastaviteľná túžba prejaviťsa. Ak poznáme a využívame svoj talent a potenciál, sme jedinečný a neohroziteľný.

Alebo tvoríme len tak, sebe pre radosť....

kontakt: 0910 390 676

e-mail: svet@kreativnysvet.eu

web:  www.kreativnysvet.eu

 

 

Linda Kováčová

Pár slov o sebe:
Vzdelaním som špeciálny pedagóg.
Vyrastala som v prostredí, kde práca s drevom, hlinou, maľba i textilná tvorba nebolo cudzím pojmom a tak sa čo to z toho nalepilo i na mňa. V posledných rokoch mi učarovala maľba na hodváb. Absolvovala som viacero zdokonaľovacích kurzov a svoje získané vedomosti sa snažím odovzdávať deťom i dospelým.

kontakt: lindart@centrum.sk

 

 

Mária Krajčovičová

Lektorka pre techniky

  • práca s drôtom - drôtikovanie
Pár slov o sebe:
Pracujem ako pedagóg. Vyštudovala som strojársky smer, v ktorom sa aj vidím, avšak sú chvíle, kedy potrebujem otvoriť aj inú časť svojho vnútra a vtedy začínam tvoriť. Tvorenie ako také ma veľmi baví, najviac som sa však našla v práci s drôtikom. Stále sa učím čo a ako, skúšam s ním veci, o ktorých by sa mi pred rokom ani nesnívalo. Keď tvorím, prenesiem sa do rozprávky a svoje pocity pretváram do vecičiek, ktoré mi akoby samé vznikajú pod prstami. Drôtik je neskutočný materiál, z ktorého sa dá vytvoriť skoro všetko. Rámiky, obrázky, ozdoby, misky, taniere, sochy, šperky a podobne. Možno niekoho prekvapí aj to, že sa dajú pri drôtikovaní pospájať rôzne techniky, ako napríklad pre mnohých veľmi známe háčkovanie. Ako vidíte, drôtikovanie má skoro neobmedzené možnosti. Ak vás niečo z toho, čo som uviedla, zaujalo, rada sa o to s vami podelím. Inšpiráciou mi je príroda, ale nikdy dopredu neviem, ako bude vyzerať to, na čom práve pracujem. Nechávam sa viesť pocitmi.

Kontakt: krajcovicovamary@gmail.com
Web: www.sashe.sk/maryka

 


Katka Baranová

Pár slov o sebe:
Študujem dizajn nábytku na Technickej univerzite vo Zvolene, od malička som sa venovala výtvarnému umeniu, vyskúšala som množstvo rôznych techník a kurzov od ilustračnej kresby cez modelovanie z hliny, hačkovanie, štrikovanie, vyšívanie, tkanie, paličkovanie, maľbu na textil, na sklo atď.
V poslednom období sa venujem najmä modelovaniu z hmoty CERNIT, z ktorej je možné vytvoriť neskutočne nádherné šperky. Umenie znamená v mojom živote veľmi veľa a s radosťou sa o skúsenosti podelím aj s ostatnými.

kontakt: owe.katka@gmail.com
web: owe-art.blogspot.com

 

 

Laura Écsiová

Pár slov o sebe:
„Enkaustika je neskutočne farebné a živé umenie. Upútala ma hlavne možnosť meniť vzory, štruktúry a celý obraz prakticky do nekonečna, pri čom vzniká vždy niečo nové, nečakané.

Enkaustika je rozmanitá aj v množstve podkladov, nemusí to byť vždy špeciálny papier. Keď jeden zvládne základy, môže prejsť na plátno, lepenku, textil a samozrejme aj na sklo.

Je to aj veľmi praktický spôsob umeleckého vyžitia sa – na rozdiel od iných hobby techník – enkaustika nezaberá veľa miesta, stačí malý stolík.

Deti, ktoré chcú mať vždy všetko tu, hneď a teraz, majú túto umeleckú zábavu ešte radšej keď zistia, že obraz majú hotový ihneď. K tvorenie enkaustikou nepotrebujú žiadne základy alebo čakať kým niečo uschne, veci ktoré ich zvyčajne odradzujú od skúšania a skúmania nových možností.

Túto techniku si osvoja veľmi ľahko aj deti z rôznymi postihnutiami, nepotrebujú k tomu nijakú zručnosť a aj tak vytvoria nádherné umelecké diela, ktoré ich napĺňajú.

Enkaustiku by som opísala jediným slovom: nekonečno. Nekonečno možností tvarov, štruktúr, vzorov, farieb, obrazov, umeleckých diel....

Teším sa na každého budúceho objaviťeľa/bádateľa nekonečna“

kontakt: obchod@enkaustika.com
web: http://www.enkaustika.com

 

 

   

 

Kategórie e-shopu

Kontakty

 

Kreatívny svet s.r.o
97401 Banská Bystrica

Objednávky a reklamacie:
objednavky@kreativnysvet.eu


Telefón:
+421 903 905 900

Produkt bol pridaný do vášho košíka.

Navrch stránky
Cena bez DPH
Cena s DPH